EURO GIDA

Hikayemiz bundan yaklaşık 40 yıl önce, İzmir’in Ödemiş̧ ilçesinde başladı. Kuruluşumuzdan bu yana, uzun dönemli ortaklıklar, yatırımlar ve satın almalar ile büyüdük. 

Bugün, sözleşmeli 20 bin dönümlük tarımsal alanımız ile Türkiye’nin en büyük ve dünyanın önde gelen salatalık, biber tursusu, közlenmiş̧ biber ve közlenmiş̧ patlıcan üreticisiyiz. En son teknolojiye sahip tesislerimizde 55.000 metrekarelik kapalı alanda yılda 100 milyon kavanozluk üretim kapasitesine sahibiz. Üretimimizin %65’ini Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya’daki 33 ülkeye ihraç etmemiz ile, tam anlamıyla küresel bir oyuncuyuz. 

Ziraat mühendislerinden oluşan özel ekibimiz, tohumların ekiminden mahsulün hasat edilmesine kadar üretimin tüm aşamalarında 4.000 sözleşmeli çiftçimiz ile el ele çalışır.

 

 

Fabrikamızda; 
• Otomatik salatalık dolum ve yüksek kapasiteli közleme hatları, 
• 6.000 ton kapasiteli fermentasyon tankları, 
• Saatte 52.000 kavanoz ile Türkiye’nin en büyük pastörizasyon kapasitesi, 
• En son teknoloji 4 ışınlı X-Ray üniteli, 2 etiketleme hattı, 
• 4 otomatik ambalajlama robotu ve 23 bin palet kapasitesi ile FIFO & FEFO yönetim sistemine sahip, 12.000 m2‘lik depolama alanı bulunmakta olup, 
• İleri teknoloji sistemimiz ile günde 3.500 m3 atık su arıtılmaktadır. Ancak, insan dokunuşunun da en az teknolojik yenilik kadar önemli olduğuna inanıyoruz.
 
Euro Gıda olarak uluslararası denetim firmaları tarafından en tanınmış̧ BRC ve IFS kalite sertifikalarına sahibiz. Aynı zamanda ihracatta kendi sektörümüzde ödüllü ve lider bir firmayız. 

Birçok önde gelen Türk ve global marka için üretim ve ambalajlama yapmanın yanı sıra, kendi markamız Melis ile de sektöre hizmet veriyoruz. 

2016’da Ran Tarımsal ile güçlerimizi birleştirip kurduğumuz Euro Ran adlı iştirakimiz ile her yıl yaklaşık 3.000 tonluk güneşte kurutulmuş̧, 600 tonluk fırında yarı kurutulmuş̧ ve 48.000 tonluk taze domates üretim kapasitemiz ile, Türkiye’nin en büyük kurutulmuş̧ domates ihracatçısıyız. 

Kavanozda turşu ve sebzelerden, gurme soslara uzanan geniş̧ ürün gamımız ile dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize ihtiyaç duydukları uzmanlık ve kaliteyi tarlalardan sofralara taşıyarak ulaştırıyoruz. 

Biz Euro Gıda’yız.